Kamran Mirzəyev: “Bələdiyyə mülkiyyətinin özgəninkiləşdirilməsindəki bürokratik amillərin mövcudluğu büdcə gəlirlərinin artmasına ciddi problem yaradır”
“Əslində bizim məqsədimiz aydındır. Vətəndaşa, seçicimizə layiqincə xidmət etmək, seçki öncəsi verdiyimiz sözləri tutmaqdır. Və bu gün bələdiyyə olaraq vətəndaşa səviyyəli xidmət etmək bütün hallarda büdcə gəlirinin artırmağı nəzərdə tutur”- bu fikirləri Sabirabad bələdiyyəsinin sədri Kamran Mirzəyev deyib. Bu gün bələdiyyənin vergi xidməti mövcud vergi-uçot sistemini təkmilləşdirməklə yanaşı BAMS-ın verdiyi imkandan yararlanmağa çalışır. Müəyyən irəliləyişə nail ola bilmişik. Əldə olunan uğurları hələ qənaətbəxş saymaq olmaz. Düzdür son iki ildə büdcə gəlirlərində, habelə yerli vergilərin toplanılmasında müəyyən irəliləyişlər var. Sədr bələdiyyənin ötən üç ildəki büdcə gəlirlərinə toxunaraq bəzi rəqəmləri də açıqlayıb.