Bəylər Həsənov: “Rəqəmsallaşma ilə bağlı islahatlara bələdiyyələrdə hazır olmalı və prosesdən kənarda qalmamalıdırlar”
“Azərbaycan növbəti tarixi mərhələnin astanasındadır. Prezident İlham Əliyevin sədrliyi ilə keçirilən və “Azərbaycanın yeni rəqəmsal arxitekturası” adlı vahid fəaliyyət planına həsr olunmuş müşavirə ölkənin inkişaf modelində keyfiyyətcə yeni istiqaməti müəyyənləşdirdi. Ölkə başçısının sözləri ilə desək, bu gün süni intellektin tətbiqi, rəqəmsallaşma ilə bağlı islahatlar faktiki olaraq ölkələrin gələcək inkişafını müəyyən edib. Bu, sadəcə texnoloji yenilənmə deyil, həm də strateji seçimdir” – bu fikirləri Belediyye.infoya Binəqədi qəsəbə bələdiyyəsinin sədri Bəylər Həsənov deyib.
“Ölkəmizdə süni intellektin tətbiqi, rəqəmsallaşma ilə bağlı aparılan islahatlara bələdiyyələrdə töhfəsini təqdim etməli və öz fəaliyyətlərində artıq bu proseslərin tətbiqinə start verməlidilər. Aparılan islahatlar, həyata keçirilən layihələr son nəticədə vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsinə xidmət etməlidir”- Bu fikirləri də Bəylər Həsənov deyib.