Avropa İttifaqı “İqtisadi inkişafı dəstəkləyən bələdiyyə rəhbərləri” Təşəbbüsü ilə
Avropa İttifaqı “İqtisadi inkişafı dəstəkləyən bələdiyyə rəhbərləri” (M4EG) Təşəbbüsü ilə Azərbaycanda yerli hakimiyyət orqanlarına daxili imkanlarını inkişaf etdirmək və müasir dövrün çağırışlarının həllində innovativ yanaşmalar tətbiq etmək üçün imkanlar açır.
Təşəbbüs tərəfindən Belçikanın Brüssel şəhərində “Regional Mənavermə Seminarı” təşkil olunub. "İçərişəhər" Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri Şahin Seyidzadə və Xırdalan Bələdiyyəsinin sədri Orxan Musayev seminarda iştirak edib. Azərbaycan özünüidarəetmə orqanlarının rəhbərləri layihə müddətində qazandıqları təcrübəni bölüşmək üçün Avropa İttifaqı Qonşuluq Siyasəti və BMT-nin İnkişaf Proqramının Brüssel Nümayəndəliklərinin Ali Rəhbərliyi ilə Liderlik Səhər yeməyinə qatılıblar.
Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən və BMT-nin İnkişaf Proqramı tərəfindən həyata keçirilən “M4EG” Azərbaycanın 55 yerli özünüidarəetmə orqanını bir araya gətirir. Məqsəd yerli icmaların ehtiyaclarını öyrənmək, təcrübə keçmək və təcrübələri bölüşməkdir.
***
“The European Union "Mayors for Economic Growth" (M4EG) initiative opens opportunities for local authorities in Azerbaijan to develop their internal capacities and apply innovative approaches to tackling modern day challenges.
As part of their Portfolio Journey, the Regional Sensemaking Workshop was organised by "Mayors for Economic Growth" (M4EG) Initiative in Brussels, Belgium. Mayor of Baku Old City Icherisheher, head of the State Historical and Architectural Reserve Icherisheher Mr. Shahin Seyidzade, and mayor of Khirdalan Municipality Mr. Orkhan Musayev participated at the seminar.
The heads of the local authorities of Azerbaijan attended the Leadership Breakfast with Senior Management of EU NEAR and UNDP Representative Office in Brussels to share their experience over the project period.
M4EG initiative funded by the EU and implemented by UNDP Azerbaijan is bringing together 55 local authorities of Azerbaijan to learn, practice and share their experience in addressing the needs of local communities. The aim is to learn the needs of local communities, practicing and sharing experiences in development for the benefit of citizens.”